avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CARE ESTE PROCEDURA LA ACHIZITI INTRACOMUNITARE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CARE ESTE PROCEDURA LA ACHIZITI INTRACOMUNITARE (MARFA PE PALET) SI COMERCIALIZARE CU AMANUNTUL?

Achizitie intracomunitara ,marfa depozitata pe paleti ,factura cu mentiunea un palet -80 produse pret xxxxx Euro ,cum se poate lua in evidenta produsele pt vanzare cu amanuntu pe bucata ?
Cel mai recent răspuns: Olivia Nedelcea , Contabil 15:17, 29 Iunie 2009
simplu, schimbati unitatea de masura, cand faceti receptia
daca un palet =80 produse = x lei
un produs =x/80

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comert cu producatorii agricoli-acte contabile necesare nicolae80 nicolae80 Buna ziua, As vrea sa deschid o firma care sa colecteze de la tarani diverse produse agricole, si pe care sa le vand mai departe, eventual si la export.As ... (vezi toată discuția)
Completare nir news234 news234 Bună ziua, La o gestiune ținută la preț de vânzare (magazin mixt) cum este recomandat să se completeze NIR-ul: luăm unitatea de măsură din ... (vezi toată discuția)
Ambalaje primite fara factura carabela_anca carabela_anca Odata cu marfa pe care o achizitionez am si ambalaje (cutii carton, paleti lemn). Pe factura nu apar mentionate aceste ambalaje. Nu am pret pe ele. Eu m-am ... (vezi toată discuția)