Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CARE ESTE PROCEDURA LA ACHIZITI INTRACOMUNITARE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CARE ESTE PROCEDURA LA ACHIZITI INTRACOMUNITARE (MARFA PE PALET) SI COMERCIALIZARE CU AMANUNTUL?

Achizitie intracomunitara ,marfa depozitata pe paleti ,factura cu mentiunea un palet -80 produse pret xxxxx Euro ,cum se poate lua in evidenta produsele pt vanzare cu amanuntu pe bucata ?
simplu, schimbati unitatea de masura, cand faceti receptia
daca un palet =80 produse = x lei
un produs =x/80