avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie participare licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie participare licitatie

Buna ziua !!
Vreau sa particip la o licitatie si organizatorul adica proprietarul imobilului mi-a comunicat ca garantia de participare pentru mine e o cheltuiala si suma respectiva nu m-i se restituie nici intr-un caz . valoarea garantiei este destul de marisoara si vreau sa stiu daca procedeaza corect proprietarul .
Multumesc anticipat ptr raspuns !
Cel mai recent răspuns: ingrid35 , utilizator 19:53, 13 Mai 2015
NU.
Garantia de participare:
- se restituie celui ce a participat si a licitat corect dar nu a adjudeca obiectul licitatiei;
- se deduce din pretul ce trebuie achitat de cel ce a adjudecat obiectul licitatiei
Ultima modificare: Miercuri, 13 Mai 2015
legalmgm, utilizator
Multumesc ptr raspuns !! o zi placuta !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adjudecare licitatie exec silita cf. art.845(8) c.pr.cv. woe woe Doresc sa particip la o licitatie organizata de un executor judecatoresc, in Bucuresti, pentru un imobil al carui pret de evaluare a fost redus cu 75% (de la ... (vezi toată discuția)
Licitatie- lamuriri ipso ipso Buna ziua. Vreau sa particip la o licitatie pentru cumpararea uni apartament, organizata de D.G.F.P. \"oras\" ( nu trec denumirea orasului ) Citez: \"Bunul ... (vezi toată discuția)
Executare judecatoreasca la un imobil mostenit elenatp elenatp Avem un imobil cu care am ajuns la executori deoarece din cele trei proprietar, doua nu este in stare sa plateasca datoria fata de alti mostenitori. Imobil ... (vezi toată discuția)