Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie participare licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie participare licitatie

Buna ziua !!
Vreau sa particip la o licitatie si organizatorul adica proprietarul imobilului mi-a comunicat ca garantia de participare pentru mine e o cheltuiala si suma respectiva nu m-i se restituie nici intr-un caz . valoarea garantiei este destul de marisoara si vreau sa stiu daca procedeaza corect proprietarul .
Multumesc anticipat ptr raspuns !
NU.
Garantia de participare:
- se restituie celui ce a participat si a licitat corect dar nu a adjudeca obiectul licitatiei;
- se deduce din pretul ce trebuie achitat de cel ce a adjudecat obiectul licitatiei
legalmgm, utilizator
Multumesc ptr raspuns !! o zi placuta !