Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Constructiile demontabile si mobile ale persoanelor ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Constructiile demontabile si mobile ale persoanelor juridice se impoziteaza ?

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns legal, in ceea ce priveste impozitarea cabinelor de paza si a containerelor tip birou. Sunt cladiri cu destinatie speciala(mobile si demontabile)si multe persoane juridice le -au declarat constructii speciale, nu CLADIRI. Cum se impoziteaza CORECT?
Cladirile - Constructiile imobile, sunt cele ce au fundatii si au fost edificate in baza unei autorizatii de construire.
Celelalte sunt mijloace fixe.
legalmgm, utilizator