Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de scurta sedere cu multiple intrari
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de scurta sedere cu multiple intrari

Buna ziua.
Viitorul meu sot vrea sa vina in Ro in august 10 zile, apoi sa se intoarca in Egipt pentru 26 zile sa isi rezolve toate problemele de acolo si sa se intoarca in Ro sa ne casatorim si sa ramana definitiv cu mine in Ro. Mentionez ca a mai obtinut o viza de scurta sedere anul acesta dar a fost solicitata numai pentru 10 zile, deci stim procedura pt obtinerea vizei simple cu o singura intrare dar ma gandesc ca acum are nevoie de viza de scurta sedere in scop vizita cu 2 intrari sau multiple intrari. Pentru cate zile trebuie facuta invitatia la IGI pentru a putea obtine viza cu multiple intrari ? 30 zile minim?
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
[ link extern ]
personal nu stiu sa existe viza cu mai multe intrari si iesiri
Pentru a putea solicita obţinerea sau prelungirea unui drept de şedere temporară în
România va trebui să depuneţi o solicitare la Inspectoratul General pentru Imigrări, cu cel
puţin 30 de zile înainte de a vă expira dreptul de şedere (viza sau permisul de şedere).
Justitiarul711, utilizator