avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de scurta sedere cu multiple intrari
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de scurta sedere cu multiple intrari

Buna ziua.
Viitorul meu sot vrea sa vina in Ro in august 10 zile, apoi sa se intoarca in Egipt pentru 26 zile sa isi rezolve toate problemele de acolo si sa se intoarca in Ro sa ne casatorim si sa ramana definitiv cu mine in Ro. Mentionez ca a mai obtinut o viza de scurta sedere anul acesta dar a fost solicitata numai pentru 10 zile, deci stim procedura pt obtinerea vizei simple cu o singura intrare dar ma gandesc ca acum are nevoie de viza de scurta sedere in scop vizita cu 2 intrari sau multiple intrari. Pentru cate zile trebuie facuta invitatia la IGI pentru a putea obtine viza cu multiple intrari ? 30 zile minim?
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 10:32, 1 Iunie 2015
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
personal nu stiu sa existe viza cu mai multe intrari si iesiri
Pentru a putea solicita obţinerea sau prelungirea unui drept de şedere temporară în
România va trebui să depuneţi o solicitare la Inspectoratul General pentru Imigrări, cu cel
puţin 30 de zile înainte de a vă expira dreptul de şedere (viza sau permisul de şedere).
Ultima modificare: Luni, 1 Iunie 2015
Justitiarul711, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invitatie andreeanist andreeanist Prietenul meu e din Pakistan, dar e stabilit in Anglia de 5 ani. Lucreaza acolo cu acte in regula. As vrea sa stiu EXACT ce acte imi sunt necesare ptr a-i ... (vezi toată discuția)
Casatorie in romania Marian0189 Marian0189 Buna seara. ca sa trec direct la subiect. m-am logodit cu o fata din Filipine. si as vrea sa o aduc aici sa ne casatorim. cei de la ambasada nu m-au lamurit.. ... (vezi toată discuția)
Invitatie pentru liban vmi vmi Buna ziua , mama mea are o prietena in liban care vrea sa vina in romania cateva zile in vizita ,care sunt pasi care trebuiesc urmati ? (noi suntem din buzau ... (vezi toată discuția)