Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva 9 %
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva 9 %

Am in derulare contractul pe programul "Lapte-corn"
Caietul de sarcini si licitatia in seap a avut ca obiect "pachetul lapte-corn"
Pretul ofertat s-a facut pe pachet nu individual pe lapte sau baton. Pana in iunie 2015 cand s-a trecut la cota unica 9% la produsele alimentare, cum trebuia sa facturez , pachet cu 24% sau individual lapte si individual corn ? Precizez ca in cazul in care raspunsul ar fi separat, desi repet - obiectul contractului si pretul adjudecat s-a facut pe pachet, cum as stii care este pretul fara tva al laptelui si care este al batonului ?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Eu am facturat pachetul cu 24%. Am probleme cu plata facturii pe motiv ca ar trebui sa facturez separat. Daca trebuie separat, atunci cum sa stiu la ce valoare fara tva sa aplic diferitele cote de tva daca eu am licitat pretul pe pachet ?