Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Programul "lapte-corn"
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Programul "lapte-corn"

In cadrul programului lapte-corn se poate incheia un contract pentru furnizarea doar a laptelui UHT, fara "diversificarea produselor lactate" ?
Va multumesc.
Sa inteleg ca asa a solicitat autoritatea contractanta in caietul de sarcini? Nu te speria si la Olt au facut la fel si a castigat vacuta (nu cea nebuna, ci Dorna) pentru ca restul nu produc UHT. Mai simpatic este ca li s-a cerut experinta in furnizare pachet "lapte corn" in conditiile in care in jud. despre care vorbim este primul an in care se solicita asa ceva. Iar criteriul de selectare a ofertei castigatoare va fi.... pretul, desigur. Puteti sa faceti contestatie la CNSC, caci mi se pare ca asa se incalca principiul tratamentulului egal. Nu exista o prevedere legala care sa spuna ca se furnizeaza doar UHT, tocmai pentru ca sunt zone in care nu se poate realiza practic acest lucru.