Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CAEN 8110 sau CAEN 8632 - Contract administrare imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CAEN 8110 sau CAEN 8632 - Contract administrare imobil

Buna ziua,

Am primit o solicitare din partea unui proprietar de imobil rezidential pentru preluarea in administrare a imobilului respectiv, necesitatile lor fiind:
- curatenie saptamanala,
- supervizarea contractelor cu diversi furnizori
- incasari si plati ( numai prin transfer bancar, fara numerar)
- intocmirea listelor de plata utilitati pentru chiriasi
- citirea apometrelor
- achizitii consumabile
- mici reparatii
- intretinere tehnica
- contabilitate

Intrebarea este, ca persoana juridica, care ar fi codul CAEN cel mai potrivit pentru a putea incheia un contract prin care noi sa le asiguram aceste servicii?
Ar fi o solutie mai simpla dar totusi in legalitate, de a ne adauga CAEN 8110 si in acelasi timp sa angajam sau sa subcontractam un administrator imobile atestat si un contabil atestat?
Sau cel mai corect ar fi sa adaugam CAEN 6832 ? Inteleg ca pentru acesta ar trebui sa modificam statutul societatii si sa-l declaram ca obiect principal de activitate.
Va multumesc in avans pentru ajutor!
Oricum, ca sa administrati o asociatie de proprietari, caci asta faceti de fapt, trebuie sa aveti ca obiect de activitate principal - administrare asociatii de proprietari.
Codul potrivit mie mi se pare a fi 6832.