avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Custodie piese executate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Custodie piese executate

Buna ziua. Suntem o societate specializata in constructii metalice. In situatia in care clientul nostru vine si face receptia pieselor, dar apoi le lasa la noi in custodie, exista vreun text de lege care sa reglementeze custodia? In HG 51/1996 (reglementeaza receptia marfurilor) nu am gasit nicio referire la custodie.

Alte discuții în legătură

Legea 114/1996 ContSters290800 ContSters290800 Se aplica doar locuitelor de la stat??? (vezi toată discuția)
Instructuinile de folosire sunt obligatorii?  Boncu Constantin Boncu Constantin Buna ziua, ce parere aveti in urmatorea situatie : am produs si livrat niste piese metalice; acestea au ruginit ( desi nu ar fi trebuit sa se intample acest ... (vezi toată discuția)
Pot sa am, ca angajat intr-o firma, o alta firma cu acelasi domeniu de activitate? ovi_gm ovi_gm Buna ziua, Am cautat mult raspunsuri pe internet la aceasta intrebare si inca nu am gasit un raspuns concret. Datele problemei sunt urmatoarele: sunt ... (vezi toată discuția)