Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna ziua,am o intrebare,fostului sot a sotiei mele plateste pensia alimentara dupa ce a fost dat in judecata,i se opreste bani si executorul zice ca nu poate trimite banipe contul meu,este legal da sau nu?
Pai de ce sa trimita pe contul dvs cat nu dvs sunteti creditorul.. si mai intrebati daca e legal!
Ne vom casatori in luna august,dupa aceea poate sa trimita bani pe contul meu,adica al nostru?
Nu are relevanta casatoria, relevant e ca el trebuie sa achite pensia unei persoane si nu in contul sotului, vecinului sau mamei acelei persoane.
De ce nu achita in contul mamei copiilor sai?