Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Azilantul si membrii familiei sale
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Azilantul si membrii familiei sale

buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca sotul a primit azil intr-o alta tara,noi, respectiv eu si copiii il urmam dobandim statutul de azilanti?Sau ce se intampla cu noi?Va multumesc
[ link extern ]
poate va ajuta
Ce nationalitate are sotul dvs. si despre ce tara e vorba?
siriana.Germania
Aaveti certificat de casatorie romanesc? Copiii au certificat de nastere romanesc si pasapoarte?
Raspunsurile la aceste intrebari ar trebui sa fie Da ca sa puteti sa-l urmati acolo. Sunteti cetateni UE, nu se pune problema de azil pentru dvs.

Dca doriti raspunsuri care sa va ajute dati detalii.
Raspunsurile sunt da,dar nu-mi este in clar cum vom proceda pt reintregirea familiei?Daca el este azilant si noi venim din UE cum va fi?Multumesc