Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta medicala care sa ateste starea de sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta medicala care sa ateste starea de sanatate

Buna ziua!
Va rog sa-mi raspundeti, daca se poate, la urmatoarea intrebare:
Care sunt institutiile abilitate sa elibereze, adeverinta medicala care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare, inafara de medicul de familie???
Am nevoie de aceasta adeverinta la dosar, inainte de a ma inscrie la un concurs pt. ocuparea unui post in administratie.
Mentionez ca sunt somer neindemnizat, iar medicul de familie refuza eliberarea acestei adeverinte, pe motiv ca nu sunt asigurat momentan.
Medicul de familie vă poate elibera adeverința contracost.
Doar medicul de familie elibereaza adeverinte care sa ateste starea dvs de sanatate.Aceasta adeverinta se elibereaza contra cost daca dvs nu sunteti asigurat.