Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie executare silita
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie executare silita

Buna ziua,
Am depus o contestatie la executare silita si mi s-a dat termen in octombrie.Rugamintea mea e sa imi spuneti daca mai trebuie sa fac ceva pana atunci.Am inteles de pe diverse site-uri ca in astfel de cazuri,instanta,trimite executorului/creditorului notificare cum ca s-a contestat executarea si ca acestia din urma vor trimite intampinare,iar eu la randul meu pot sa dau raspuns la aceasta intampinare.Toate acestea se intampla inainte de termenul fixat sau la termen?Voi fi notificat prin posta sau trebuie sa ma interesez eu la judecatorie?Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru informatie