Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverinta de stare civila pentru casatorie in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverinta de stare civila pentru casatorie in strainatate

Adeverinţa de stare civilă pentru casatorie in strainatate este de fapt formularul anexa 9 ? Sau există un alt model pentru casatorie in strainatate? Am obținut o astfel de adeverinta recent dar formularea nu este ceea ce trebuie sa reiasă prin traducerea acestei adeverințe care este( mai mult ca o scrisoare adresată mie ca solicitant.:(
1. Da, este de fapt anexa 9 cu mentiuni dn HG 64/2011. Este de genul :
în registrele de stare civilă ale localitătii ..............................,a fost înregistrat(ă) nasterea, numitului ................ la actul nr. ........ din ......... .
● Pe marginea actului de nastere sunt operate următoarele mentiuni :
● La data eliberării prezentului document, pe marginea actului de nastere nu
este operată mentiunea vreunei căsătorii anterioare, nedesfăcută (atunci când
este cazul).