Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prima zi de scoala - zi libera pentru parinti?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prima zi de scoala - zi libera pentru parinti?

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti daca prima zi de scoala este libera pentru parinti.?
Multumesc.
Proiectul de Lege privind declararea zilei de început de an şcolar - Zi liberă pentru părinţi a fost inscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor din 22.06.2015.

Pana acum nu a fost adoptat.