Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Prima zi a noului an scolar
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Prima zi a noului an scolar

Buna ziua.
Ziua de 14.09.2015 este zi libera pentru parintii ai caror copii incep scoala?
Multumesc cu anticipatie pentru raspuns.
Din cate cunosc Proiect de Lege privind declararea zilei de început de an şcolar - Zi liberă pentru părinţi se afla inca la Camera Deputatilor pe ordinea de zi din 22.06.2015.
Multumesc pentru raspuns. Stiam de aceasta lege, dar nu mai stiam in ce stadiu este. Am crezut ca a fost adoptata tacit.
A fost adoptata tacit de catre Senat ...