Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cate prelungiri cu act aditional se pot face in cadrul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cate prelungiri cu act aditional se pot face in cadrul unui cim durata determinata?

Cate prelungiri cu act aditional se pot face in cadrul unui cim durata determinata? Durata maxima a unui cim determinata stiu ca este de 36 luni; in interiorul acestor 36 luni se pot face mai multe prelungiri succesive cu act aditional?
Va multimesc!
Se pot face oricate prelungiri succesive cu conditia sa nu sa depaseasca cele 36 de luni.
Art.82 C.mun.
(3) Contractul individual de munca pe durata determinata poate fi prelungit, in conditiile prevazute la art. 83, si dupa expirarea termenului initial, cu acordul scris al partilor, pentru perioada realizarii unui proiect, program sau unei lucrari.

Prin urmare, c.i.m. incheiat pe durata determinata se poate prelungi de nenumarate ori inauntrul duratei de 36 de luni , fara a avea vreo limitare la durata prelungirii.