Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate producator de vinuri pot comercializa fara firma
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

producator de vinuri pot comercializa fara firma

Buna ziua, sunt producator de vinuri, detin cateva ha de vita de vie in judetul valcea, am mers la primarie sa iau certificat de producator pt vin, dar mi-au spus ca nu imi da decat certificat de producator pt struguri...ce pot sa fac...cum pot vinde vinul din productia proprie???
Pentru comercializare struguri cititi legea 145 din 2014 iar pentru prelucrare va trebuie o firma si alte autorizatii si sa platiti taxe si impozite.