Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... compensare co
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

compensare co

in anul 2013 am lucrat pe un contract individual de munca si nu mi-am luat co pana la finele anului.incepand cu martie 2014 contractul de munca s-a expirat dar am incheiat un nou contract de munca nu prelungirea celui vechi ci altul cu alt salariu .pot sa cer compensare in bani a co neefectuat pe vechiul contract?
Da, puteti solicita compensarea in bani a zilelor de CO neefectuate si aferente vechiului c.i.m.