Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Intrebare conflict de interese
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Intrebare conflict de interese

Dacă eu numita X lucrez ca funcționar public în cadrul primăriei din comuna X iar soțul meu este consilier local tot la aceiași primărie pot fii numit de consiliul local viceprimar sau ma aflu în situația vreunui articol din legea privind conflictului de interese sau incompatibilitate.vă rog dacă poate cineva sa-mi dea un răspuns concret.
Doar sa nu fiti in raporturi de subordonare directa (adica compartimentul dvs sa nu aiba sef si sa fie in subordinea viceprimarului)... altfel nu sunt probleme.