Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Recuperare onorariu platit la avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Recuperare onorariu platit la avocat

Buna ziua.In luna Mai am platit 1000eu la doi avocati,500/unul.Pana in ziua de azi n-au deschis nici un proces,n-au adus la dosar nici o alta fila ca sa pregateasca cauza (cel putin eu n-am vazut),nu m-au ajutat nici pe alte cai(administrative,notariale).Mi-au spus ca dureaza,ca nu gasesc in arhiva ceea ce cauta,acuma nu-mi raspund la telefon.Cum pot sa-mi recuperez din bani?Pot sa-i trag la respundere pentru timpul pierdut?#-o
Ce spune contractul, chitanta?
La unul scrie ;onorar taxa avocat,iar la altul scrie ;onorar conform ...5 din 26-5-2015.Nu inteleg daca e lege sau articol din lege.
Nici eu nu inteleg ce scrie si unde... La unul la care scrie? La unul dintre avocati, la unul intre contracte?

Notificati avocatii sa va returneze onorariile, daca stiti sigur ca nu au facut nimic si termenul a trecut. Cu punere in intarziere.