avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 352 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Crima cu premeditare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Crima cu premeditare

Buna ziua ,in urma cu o saptamina mamei i s-a facut rau ,a fost acasa medicul de familie si a consultat-o recomandind-u-i internare eu am vorbit cu medicul la ora14miercurea ,iar seara la ora 19, 20 mama a murit ,cu 15-20 de minute in urma avorbit cu un vecin,tind sa cred ca nu a murit de batrinete avind 83 de ani,afost inmormintata vineri laora13 ,cum as putea afla adevarul despre decesul mamei ,sau ce mai pot face acum?sint nelinistita va multumesc
Buna ziua,
Daca aveti MOTIVE TEMEINICE puteti solicita exhumarea si efectuarea unei expertize medico legale.
Credeti ca a fost ucisa de cineva?
cred ca cumnatul si sora mea nu au dus-o la spital si au lasat-o dinadins sa moara deoarece cu un an jumate in urma au facut acte pe casa parinteasca de vinzare cumparare cu drept de mostenire dupa decesul mamei
asa cred deoarece nu au internat-o la indicatia medicului de familie in urma consultului la domiciliu ,nu am cum sa demonstrez ceia ce cred

puteti sa-mi spuneti cit m-ar costa si cum trebuie sa procedez
Ultima modificare: Duminică, 22 Noiembrie 2015
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
marietaciolan a scris:

cred ca cumnatul si sora mea nu au dus-o la spital si au lasat-o dinadins sa moara deoarece cu un an jumate in urma au facut acte pe casa parinteasca de vinzare cumparare cu drept de mostenire dupa decesul mamei


Daca a murit in spital se face autopsie la IML.
Daca rezultatul autopsiei arata ca este crima organele de stat se autosesizau.

Faptul ca a fost internata nu inseamna ca s-a vrut uciderea ei.

Nu are sens sa cheltuiti bani daca este cum am zis eu.
nu afost internata ci a fost lasata sa moara acasa eu fiind anuntata a doua zi de decesul mamei

Alte discuții în legătură

Raport autopsie inml Cherykutza Cherykutza Buna ziua, pe 22.02 mi a murit sotul. A cazut in casa, a venit ambulanta, s au facut manevre de resuscutare cu succes in casa, insa la spital a intrat iar in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sotia mea a decedat pe 09.01.2023 la spitalul elias. ... Hallen Hallen Buna ziua, Sotia mea a decedat pe 09.01.2023 la Spitalul Elias. Certificatul de deces l-am scos pe data de 10.01.2023. Ce trebuie sa intreprind sa pot ... (vezi toată discuția)
Cerere adresata iml pentru eliberare rezultat necroscopie anatomopatologica mary6 mary6 Buna ziua.Mama mea a decedat in urma cu o saptamana,in circumstante si imprejurari suspecte,nu la domiciliul nostru si fara a se simti rau anterior.Mai precis ... (vezi toată discuția)