Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur parfum
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur parfum

Buna ziua, imi puteti spune va rog in cat timp se poate returna un parfum, care este sigilat, cu ambalaj original, cu bon, mai ales daca nu doresti banii, ci un alt produs? In momentul in care am fost la magazin sa intreb mi s-a spus ca in 14 zile, si din moment ce este depasita perioada nu mai pot sa il schimb.
Multumesc
daca aveti bonul inseamna ca l-ati cumparat din magazin, asa ca legal, nici alea 14 zile nu sunt prevazute pt retur. Depinde de politica magazinului, daca nu vor, nu vi-l mai schimba nici a doua zi.
~ Conținut șters la cerere ~