Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Proba de selectie a dosarelor pt concurs anfp,secretar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Proba de selectie a dosarelor pt concurs anfp,secretar uat

In situatia in care se depun doua dosare,unul cu vechime si studii superioare si altul doar cu vechime ,este posibil sa se selecteze pt concurs doar cel cu studii si vechime, celalalt fiind exclus?
Depinde de cerintele de participare la concurs. Cititi anuntul de inscriere.
Pentru ce post se organizeaza concursul respectiv?
pt postul de secretar primarie comuna:)
Pentru ocuparea functiei de secretar UAT sunt necesare studii superioare de specialitate juridică sau administrativă.