avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre contabile pentru Intreprinderi Individuale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre contabile pentru Intreprinderi Individuale

Buna ziua,

As dori sa stiu daca registrele contabile specifice unei intreprinderi individuale, Registrul de Incasari si Plati si respectiv Registrul Inventar, mai trebuie vizate/parafate de Fisc? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:01, 14 Decembrie 2015
Nu mai trebuie sa le vizati la finante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate intreprindere familiala popa_rodica popa_rodica Pentru contabilitate in partida simpla la o Intreprindere familiala in afara de registrul jurnal si registru de casa ce documente mai trebuie? (vezi toată discuția)
Registre pfa - traducator autorizat anastasiacv anastasiacv Buna ziua. As dori sa-mi spuneti care sunt registrele contabile obligatorii pe care trebuie sa le detin. Multumesc. (vezi toată discuția)
Documente intreprindere individuala emilpiros emilpiros am cateva intrebari, daca vrea cineva sa ma ajute. Am infiintat o intreprindere individuala, comert pe internet si prin intermediul caselor de comenzi. ... (vezi toată discuția)