avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere sucesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere sucesorala

Daca in masa succesorala cuprinde sume de bani in depozite la banca si nu s-a deschis succesiunea la peste 2 ani de la decesul titularului contului , mostenitorii pot pierde acesti bani?

Alte discuții în legătură

O banca a schimbat titularul unui depozit bancar.ce pot face? cristinav2011 cristinav2011 Buna ziua! Tatal meu a decedat in luna noiembrie.Dansul avea un depozit bancar iar mama era trecuta la clauza.Astazi a fost termenul scadent al contului iar ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla cati bani avea decedatul in cont la momentul decesului si la ce banci? alexandrapopescu1989 alexandrapopescu1989 Intrucat sunt fiul decedatului din prima casatorie relatiile noastre in ultimii ani nu au fost foarte stranse. In acest context nu stiu ce sume de bani au fost ... (vezi toată discuția)
Depozit la o banca, mostenire olga2011 olga2011 un prieten de-al meu are citeva depozite in lei la o banca., ar dori ca dupa decesul lui aceste sume de bani sa nu faca obiectul succesiunii sa-i lase ... (vezi toată discuția)