Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Livrare colet din UK in Romania
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Livrare colet din UK in Romania

salutrari
vreau sa intreb daca a mai avut cineva experiente similare cu cazul meu, poate reusesc sa inteleg cum functioneaza sistemul asta de trimitere colete .
pe 10.01.2015 mi-a trimis cineva din UK un colet cu destinatia Romania. Greutate: sub 27kg,
de atunci nu s-a mai intamplat nimic.
am dat tel la firma respectiva si ei zic ca nu stiu ce se intampla cu pachetu ca iei l au pus la fan curier cand au ajuns in romania .
Tin sa precizez . cand am pus pachetu din UK nu mau intrebat de valoarea coletului si nu mi sa dat nimic la mana ..
Am scris pe pachet Numele destinatarului si Nr de telefon ( iei mi-au zis ca este OK )
Spuneti mi ce trebuie sa fac mai departe , astept parerea unei pers competente !?!?!?!
larrykk, utilizator
larrykk a scris:

am dat tel la firma respectiva si ei zic ca nu stiu ce se intampla cu pachetu ca iei l au pus la fan curier cand au ajuns in romania .

Daca l-au predat la Fan Courier trebuie sa aiba un numar AWB, cereti-l si puteti verifica dvs. statusul coletului.
Bine ar fi sa nu fie teapa, cam ciudat ce ati scris aici:
larrykk a scris:

Tin sa precizez . cand am pus pachetu din UK nu mau intrebat de valoarea coletului si nu mi sa dat nimic la mana ..

Si cam putine date v-au cerut, doar numele si numarul de telefon... nici macar localitatea?! Ii cunoasteti personal sau cum ati ales ''firma'' aia?

În afară de nume și nr telefon, ați scris și adresa completă pe pachet?