avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Mod de calcul salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Mod de calcul salariu

va rog daca se poate as dori sa stiu un mod de calcul
la salariu de 1050 prestarea a 280 de ore lunar( in medie ca au fosat si 300) dintre care
in perioada de luni-vineri s-a lucrat intre orele 16.00 PM- 08.00 AM o noapte de serviciu si una libera.
sambata sau duminica si sarbatorile legale cate 24 de ore in intervalul 08.00-08.00
Functie de zilele lucratoare din luna,sambete ,duminici si sarbatori legale prestez fie 260/280/240 ore
Ce salariu trebuia sa iau la acest numar de ore cu spor de noapte si spor de vechime?


Va multumesc

Alte discuții în legătură

Program de lucru inegal cameliaborangic cameliaborangic Buna ziua, la o societate cu secificul activitatii - productie - sunt angajati 3 paznici, care intra in serviciu cate unul pe/zi, dupa cum urmeaza: 1. luni ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna cameliaborangic cameliaborangic Buna ziua, La firma unde lucrez, programul de lucru pana la 01.04.2011 este de 8 ore/zi, 40 ore/saptamana, repartizat in intervalul 08.00-16.00. Concediul de ... (vezi toată discuția)
Program lucru inegal - sporuri IrinaDu IrinaDu Buna ziua, Lucrez la o companie IT de Outsourcing care isi desfasoara activitatea 24/7. Programul meu este pe ture de la 7 AM la 3:30 PM, de la 3:30 la ... (vezi toată discuția)