avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Factura vouchere primite
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Factura vouchere primite

Buna ziua,
In urma achizitionarii unui serviciu, am primit de la furnizorul respectiv o factura de vochere de o anumita valoare. Am inregistrat-o 5328=40101.
Acum beneficiez de alt serviciu, de la acelasi frunizor si platesc cu vocher. Ce inregistrare fac pentru a avea 5328 sold 0?

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Tichete cadou bonus georgi24ro georgi24ro am incheiat cu o societate un contract furnizare tichete de masa. primesc bonus in tichete cadou 5% din valoarea tichetelor de masa. am incheiat pentru asta un ... (vezi toată discuția)
Bonuri valorice marcelaL marcelaL buna imi spune si mie cineva cum inregistrez o factura de bonuri valorice de combustibil? daca inregistrez si factura cu bonuri valorice si bonul de ... (vezi toată discuția)
Inregistrarile contabile achizitie si plata factura cu voucher... ionela11 ionela11 Buna ziua, As dori sa stiu care sunt inregistrarile contabile...pentru achizitie materiale ...iar pe bonul achitat la factura scrie ...achitat cu voucher, ... (vezi toată discuția)