Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare sanatate

Eu momentan nu lucrez,dar am o camera din locuinta mea inchiriata,persoana respectiva plateste toate datoriile lui la primarie sau Anaf,el imi plateste si sanatatea mea tot acolo.Eu mai trebui sa-mi platesc sanatatea? Si daca nu ce spun medicului meu de familie?Cum sunt eu asigurata?
In ce baza va plateste c.a.s.s?

Ati semnat un act cu Casa de Asigurari de Sanatate?
Nu am semnat nimic.Asta ce inseamna?
Daca nu aveti un contract de asigurare incheiat cu Casa de Asigurari de Sanatate sau coasigurat, nu sunteti asigurat in sistemul de sanatate.