Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 112

Buna ziua,
As dori sa stiu daca pentru o societate inregistrata la data de 23.11.2011, cu zero angajati , trebuie depus 112 pe anul 2011.Specific faptul ca am depus doar Declaratia 100 pe 12/2011.In luna urmatoare, ianuarie 2012, a fost incheiat primul contract de munca, cu primul salariat , pentru care s-au depus Declaratiile corespunzatoare.Cei de la ANAF, considera ca ar trebui sa platesc amenda pentru nedepunerea Declataiei 112, pentru anul 2011.Va rog sa mi spuneti daca acestia procedeaza corect in acest sens.Va multumesc.
Buna ziua!
Daca la data inregistrarii firmei v-ati declarat in vectorul fiscal cu salariati, trebuia depusa declaratia 112 pentru anul 2011.
Elis Ismail, Contabil