avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 112

Buna ziua,
As dori sa stiu daca pentru o societate inregistrata la data de 23.11.2011, cu zero angajati , trebuie depus 112 pe anul 2011.Specific faptul ca am depus doar Declaratia 100 pe 12/2011.In luna urmatoare, ianuarie 2012, a fost incheiat primul contract de munca, cu primul salariat , pentru care s-au depus Declaratiile corespunzatoare.Cei de la ANAF, considera ca ar trebui sa platesc amenda pentru nedepunerea Declataiei 112, pentru anul 2011.Va rog sa mi spuneti daca acestia procedeaza corect in acest sens.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 10:42, 29 Februarie 2016
Buna ziua!
Daca la data inregistrarii firmei v-ati declarat in vectorul fiscal cu salariati, trebuia depusa declaratia 112 pentru anul 2011.
Ultima modificare: Luni, 29 Februarie 2016
Elis Ismail, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratie 112 Omnia Element SRL Omnia Element SRL Buna ziua, as vrea si eu sa intreb in legatura cu depunerea declaratiei 112.Acum doua zile am primit o hartie privind depunerea acestei declaratii. Este vorba ... (vezi toată discuția)
Contestare amenda finante nedepunere declaratii cristian_saulea cristian_saulea Am deschis o firma noua de tip srl-d pentru a accesa un grant prin programul \"tineri intreprinzatori\" in februarie 2011. Conform statutului de ... (vezi toată discuția)
Declaratii srl nou 2011 ionela11 ionela11 Buna ziua. Am infiintat un srl nou in iunie 2011 neplatitor de tva. In luna septembrie am angajat o persoana. Intrebarea este ce declaratii trebuie sa depun la ... (vezi toată discuția)