Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inregistrare la Registrul Comertului
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inregistrare la Registrul Comertului

Buna ziua!
Sunt persoana fizica, inregistrata cu CIF la ANAF.
Pot sa ma inregistrez la Registrul Comertului pentru a putea deschide un punct de lucru?
Multumesc!
Buna ziua,
Sunteti PFA sau un simplu pf? V-ati inregistrat la ONRC la infiintare?
Ce activitate desfasurati?
Florin Cioca, Consilier juridic
Nu sunt PFA, sunt doar persoana fizica, inregistrata la ANAF, cu CIF.
Sunt asistent in brokeraj asigurari .
Comunicati doar la ANAF infiintarea unui sediu secundar.
La Primaria pentru a obtine autorizatia punctului de lucru, mi-a spus ca trebuie sa fiu inregistrata si la Registrul Comertului.