avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inregistrare la Registrul Comertului
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inregistrare la Registrul Comertului

Buna ziua!
Sunt persoana fizica, inregistrata cu CIF la ANAF.
Pot sa ma inregistrez la Registrul Comertului pentru a putea deschide un punct de lucru?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Flow , utilizator 17:24, 30 Martie 2016
Buna ziua,
Sunteti PFA sau un simplu pf? V-ati inregistrat la ONRC la infiintare?
Ce activitate desfasurati?
Ultima modificare: Miercuri, 30 Martie 2016
Florin Cioca, Consilier juridic
Nu sunt PFA, sunt doar persoana fizica, inregistrata la ANAF, cu CIF.
Sunt asistent in brokeraj asigurari .
Comunicati doar la ANAF infiintarea unui sediu secundar.
La Primaria pentru a obtine autorizatia punctului de lucru, mi-a spus ca trebuie sa fiu inregistrata si la Registrul Comertului.

Alte discuții în legătură

Cod caen la pfa CristinaPopi CristinaPopi Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu cateva opinii in legatura cu urmatoarele spete: 1. O PFA care doreste sa modifice cele 2 coduri CAEN pe care le are in ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea asistentilor in brokeraj/ a agentilor in asigurari ellla_ ellla_ Va pun in discutie o problema de care m-am \"lovit\" : agentii si asistentii in brokeraj in asigurari, care pana acum ceva vreme se inregistrau ca PFI la ... (vezi toată discuția)
Asistent in brokeraj : raj sau raf TRANSILVANIA Broker - Biroul Satu Mare TRANSILVANIA Broker - Biroul Satu Mare Buna ziua, Doresc sa imi deschid o microintreprindere ( SRL ) avand ca obiect de activitate intermedierea in brokeraj Cod CAEN 6622. Eu posed conform ... (vezi toată discuția)