Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata reabilitare bloc (prin fonduri europene)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata reabilitare bloc (prin fonduri europene)

Buna ziua,
Am nevoie de o informatie. Ni se reabiliteaza blocul prin fonduri europene. Ni s-a cerut semnatura pentru acord. Am semnat. Ulterior ni s-a spus ca trebuie sa platim daca depasim 1400lei pe cap de familie. Noi depasim, numai ca, apartamentul nu este pe numele nostru, ci pe numele parintilor sotului meu, care au venit mai mic. Intrebarea este daca suntem noi obligati sa platim, avand in vedere ca nu este locuinta noastra, sau se merge pe venitul proprietarilor din acte?
Va multumesc!
Se discuta in raport de venitul proprietarilor bunului imobil
Dvs. nu sunteti proprietarul locuintei, asa ca nici nu trebuia sa semnati ceva. Ma rog, era necesar sa informati proprietarul sa vina sa semneze - cu toate consecintele care decurg din aceasta, ca mai trebuie sau nu mai trebuie ceva.
Deci, chemati proprietarul sa depuna documentele justificative privind veniturile. Aveti grija ce si cum luati in primire lucrarea.