Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... aceeasi obositoare problema...rezilierea cu operatorii ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

aceeasi obositoare problema...rezilierea cu operatorii telefonici

problema :
-contract semnat in 2014 , fibra internet
-contractul a fost semnat fara a obtine vreun avantaj ( telefon sau alte facilitati) ---- -multe probleme tehnice...perioade dese fara functionare ( se poate demonstra)...refuza insa sa rezilieze contractul inainte te termen

intrebare:
-se poate castiga un proces cu ei?
În principiu, da, dar trebuie să citiți foarte atent contractul și termenii și condițiile generale pentru furnizarea serviciilor, parte a contractului.
~ Conținut șters la cerere ~