Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anul 5 specializare este asimilat perioadei de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anul 5 specializare este asimilat perioadei de cotizare la pensie?

Am diplomă de absolvire a facultăţii de matematică (licenţă - 4 ani) şi certificat de absolvire a anului 5 specializare în informatică. Pentru pensia la limită de vârstă se consideră 4 sau 5 ani perioada de cotizare la pensie? Menţionez că e vorba de anii 1970-1975 (nu ştiu dacă acum mai există forma "ANUL 5 SPECIALIZARE")
4 ani.
Multumesc.