Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare casco omniasig
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare casco omniasig

am cumparat in septembrie 2008 un autoturism hyundai prin credit de la banca transilvania;polita casco este incheiata pt. 1 an,iar masina este inmatriculata pe firma. nu am reusit sa achit ratele la casco pe ultimele 2 luni si bineinteles ca fiul meu a avut accident si culmea[sau poate este deja normal-cand ceva merge prost urmeaza ceva si mai si?]vinovatul nu are rca si bineinteles ca nu are nici bani.credeti ca as mai putea beneficia de polita casco pt. repararea masinii si ulterior firma de asigurare sa-si recupereze paguba de la vinovat?
Din pacate, o polita CASCO este suspendata de la data scadenta a ratei neachitate.Aveti posibilitatea sa va adresati Fondului de Protectie a Victimelor Strazii pentru despagubiri (vinovatul nu are RCA).Asta nu inseamna ca renuntati la actionarea in judecata a viovatului.N-are bani este o notiune extrem de variabila.(poate avea bunuri, poate avea venituri viitoare ce pot fi poprite)
nucu$, utilizator