Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... abonament telefon fara acordul meu
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

abonament telefon fara acordul meu

Buna ziua,am si eu o intrebare pentru o ruda,care a fost dat in judecata de catre Orange pentru neplata unui abonament de telefonie.Respectiva persoana sustine ca nu a incheiat niciodata un abonament la ORANGE.A fost la Orange si i s-a spus ca intr adevar exista un abonament neplatit pe numele sau,dar adresa era alta,doar CNP ul si seria buletin erau ok,si numele.
Ruda mea a fost data in judecata in lipsa si are de plata 2300 ron +chelktuieli de judecata.
cum poate dovedi ca nu a incheiat vreodata un abonament de telefonie la Orange si ca altcineva a folosit datele personale in scop fraudulos?
~ Conținut șters la cerere ~