Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate vinde o parte dintr.un teren?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate vinde o parte dintr.un teren?

Buna ziua, avem o întrebare legata de un teren agricol in suprafața de 10970 mp; suntem doi mostenitori avand conform intelegerii dintre noi roluri la primărie pe urm. Suprafete 4000 mp si 6970 mp.putem vinde de comun acord 4000 mp din acest teren folosindu.ne de cadastrul făcut pentru tot terenul sau e necesar sa facem cadastru pentru cei 4000 mp?mentionam ca nu am făcut ieșirea din indiviziune. Mulțumim in așteptarea răspunsului.
Trebuie facut cadastru si dezmembrare pentru suprafata pe care doriti sa o vindeti.