Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna ziua. M-ar interesa sa stiu daca soacra mea in varsta de 56 ani (impliniti) se poate pension anticipat fara penalizare. Are 38 de ani de munca. Nu are grupa.
Precizati
Luna si anul nasterii
14 mai 1960.

Multumesc!
Pensie anticipata incepand cu 14/02/2017 daca indeplineste conditia de stagiu de 39 de ani si 9 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Multumesc!
inca ceva....in 2017 cand s-ar incadra pt pensie anticipata va iesi cu penalizare?