Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... EXEQUATOR
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

EXEQUATOR

Buna ziua

Se poate sa ma adresez instantei cu o cerere de recunoastere pe teritoriul Romaniei a unei hotarari judecatoresti definitive din Israel, fara a indica un parat?
Nu doresc sa fie recunoscuta impotriva cuiva. Ci doar vreau sa fie recunoscuta in Romania... poate fi vorba de o procedura necontencioasa in acest caz?
Mentionez ca este vorba de o hotarare judecatoreasca declarativa, prin care identitatea unei persoane a fost stabilita.