Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... raportare SUMAL
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

raportare SUMAL

eu SRL achizitionez cherestea de la un producator/alt comercian , si o revand cu taxare inversa altui SRL, fara nici o prelucrare , trebuie sa am instalat programul SUMAL pentru acest lucru?
va multumesc!
Buna seara!
Conform hg470/2014, va incadrati ca si comerciant, deci da, sunteti obligat sa sa folositi programul Sumal Agent si Wood Tracking.
Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la nr. 0741.111.104.
Cu stima,
ing. Nicorec Dan