Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Bani din bugetul local pentru biserica
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Bani din bugetul local pentru biserica

Buna ziua,
Exista baza legala pentru a da bani din buget local al unei primarii catre biserica pentru anumite lucrari cum ar fi reparatii picturi etc?, avand in vedere ca biserica nu apartine de primarie.
Multumesc
da in baza HG 1470/2002
multumesc pentru raspuns,