Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... salarizare asistent social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

salarizare asistent social

Salariului asistentului social din primărie i se aplica majorarea de 25%?
Daca va referiti la majorarea din decembrie 2015, da , aceasta majorare se aplica incepand cu 01.12.2015. Personal am fost rezervat in a acorda aceasta majorare la momentul respectiv si am solicitat (si obtinut) in scris de la Prefectura confirmarea ca se acorda acest procent si asistentului social din cadrul aparatului de specialitate al primarului.
Pe anul 2016 nu mai exista modificari legislative legate de salariile angajatilor din primarie.