Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... majorare salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

majorare salar

Asistenta sociala v a primi majorare salariala cu 25 % in luna decembrie 2015. Majorare salariilor se aplica de la 1 octombrie ca si celor din sanatate sau de la 1 decembrie?
Începând cu drepturile aferente lunii decembrie 2015, cuantumul brut al salariilor de bază/soldelor funcţiei de bază/salariilor funcţiei de bază/indemnizaţiilor de încadrare de care beneficiază personalul din cadrul sistemului public de asistenţă socială, astfel cum este definit în Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 70/2014 privind salarizarea personalului din cadrul sistemului public sanitar şi sistemului public de asistenţă socială în anul 2015, cu modificările ulterioare, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 185/2015, se majorează cu 25% faţă de nivelul acordat pentru luna septembrie 2015.
~ Conținut șters la cerere ~