Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Program pentru case de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Program pentru case de marcat

Buna ziua,

Intentionez sa creez un program software care sa utilizeze o casa de marcat pentru emiterea de bonuri fiscale. Am citit articolul 17 (din doc [ link extern ] ) ,

si pare ca as avea nevoie de o casa de marcat din categoria e sau f.

Intrebarea mea este: daca folosesc o astfel de casa de marcat ca pe o imprimanta normala, creand structura corecta dpv legal al bonului fiscal, fara sa folosesc programul software cu care vine casa de marcat, bonul fiscal emis este legal?

Structura bonului fiscal am gasit-o tot la dvs pe site: www.avocatnet.ro/content/art... .

Din cate inteleg programul software al casei de marcat creeaza structura bonului fiscal, imprimand automat date precum: ora, min, sec a bonului, un numar de ordine, logotipul, seria fiscala si numarul aparatului.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
tekin1302, utilizator
Eu doresc sa fac programul, nu sa il cumpar.