Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... parti sociale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

parti sociale

Socrul împreuna cu mama mea au deschis o firma în decembrie 2016 fiind asociati ,socrul administrator Din pacate socrul a decedat în ianuarie 2017 de mentionat ca în actul constitutiv se specifica ,ca partile sociale se pot mosteni prin succesiune firma nu are nici un fel de activitate nu am deschi nici macar punct de lucru
,ce se poate face în continuare Multumesc anticipat
Succesiune si modificarea actului constitutiv cu noul/noii asociati.