Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ture de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ture de noapte

Buna ziua !
Lucrez ca bugetar , in ture de 12 h.Sotia mea are cancer.
Pot solicita legal conducerii sa lucrez numai in ture de noapte din cauza bolii sotiei ?
Multumesc anticipat !
Se poate formula o astfel de vedere, dar important este aprobarea acesteia.