Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concurs

in institutia unde lucrez se v-a organiza un concurs pentru ocuparea unui post vacant
doresc sa ma inscriu la acest concurs deoarece postul este unul superior celui pe care sunt incadrata acum
mi sa cerut sa-mi dau demisia de pe postul actual daca vreau sa particip la concurs X-(
nu am gasit reglementari in lege despre astfel de situatii.....eu consider ca e dreptul meu sa particip la orice concurs si nu trebuie sa fiu fara serviciu in momentul in care imi caut un nou job indiferent daca e la stat sau la privat
mentionez de asemenea ca sunt personal contractual in institutie publica
Nu este obligatoriu sa va dati demisia pentru a participa la acel concurs ....
multumesc, asa consider si eu daca indeplinesc conditiile de participare e dreptul meu sa particip
Daca va respinge dosarul, aveti posibilitatea sa formulati contestatie.