avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Varsta standard de pensionare cu stagiul minim de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Varsta standard de pensionare cu stagiul minim de cotizare incomplet.

Buna ziua.
Matusa mea a lucrat 8 ani dupa care s-a dedicat cresterii copiilor. Actualmente domnia sa a depasit deja varsta standard de pensionare si ar vrea sa stie daca legea ii permite sa cotizeze in continuare pana la atingerea sau chiar depasirea stagiului minim de cotizare. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Pensie limita de varsta giagi giagi Buna ziua! Va rog frumos daca ma puteti ajuta sau sa-mi spuneti ce trebuie facut. Mama mea e nascuta in 24.03.1953. - in perioada 01.05.1971-30.09.1972 a ... (vezi toată discuția)
Pensionare balintpetru balintpetru Buna ziua! Ma numesc Balint Petru si as dori si eu un raspuns cine ma poate ajuta.Am lucrat la mina 24 ani si 10 luni si in aprilie ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,spuneti-mi va rog care este stagiul minim de cotizare ... maryag maryag Buna ziua,spuneti-mi va rog care este stagiul minim de cotizare pentru o persoana care dorește să se pensioneze la cerere la vârsta de 58de ani și ... (vezi toată discuția)