Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Stergerea taxa de pasapoarte
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Stergerea taxa de pasapoarte

Buna ziua. E adevarat si merita de astaptat data de 2. feb.ca va fii sters taxele de pasapoarte.
Buna ziua.
Da, este adevarat, aceasta taxa va fi eliminata.
dvs decideti daca vreti sa asteptati pt 22 de lei. Taxa pt emitere pasaport e cea care va fi eliminata, adica 22 de lei.

„Paşaportul simplu electronic va costa 234 de lei, paşaportul temporar valabil un an de zile va costa 96 de lei, de la 218 lei, iar cel valabil cinci ani de zile, costul a scăzut de la 280 la 258 lei“,

gi-jane2, moderator