Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua! Am o intrebare:instanta a incuviintat executarea silita a sumei de 7300 lei la data de 15.11.2016 + 1500 taxa executorului. Mi s a facut oprire pentru suma de 13100 in ianuarie 2017. De unde aceasta dierenta de aproape 5000 lei?
In titlul executoriu aveti detaliat ce reprezinta sumele poprite.
Probabil este vorba de penalitatile de intarziere calculate pentru debitul datorat.
Pe langa creanta si onorariu executor, executorul mai face anumite interogari pentru care face anumite cheltuieli si le pune ca si cheltuieli de executare. Astfel, va recomand sa va duceti la biroul executorului si sa studiati dosarul sau sa-i cereti referinte.